ÇALIŞMA ORTAKLARIMIZ
bluevision fitness akademi


Fitness sektöründe dünya standardında kaliteyi temsil ediyoruz.
ULUSLARARASI BELGELENDİRME KURUMLARI

Blue Vision Fitness Akademi’yi ve eğitim programlarını diğer kurumlar ve programlardan ayıran en önemli özellik, eğitim ve sınavların uluslararası akreditasyonudur. Blue Vision Fitness Akademi’nin verdiği tüm sertifikasyon eğitimleri, gelişim seminerleri ve sertifikasyon sınavları American Council on Exercise®, European Health and Fitness Association® (EuropeActive) ve Aerobics and Fitness Association of America® tarafından onaylıdır. Blue Vision Fitness Akademi bu kurumların Türkiye’deki sınav yetkisine sahip ilk ve tek eğitim kurumudur. Her belge, eğitmenin sahip olduğu mesleki yeterlilik alanında standartlara uygun olduğunu gösteren niteliktedir ve dünyanın birçok ülkesindeki fitness kulüplerinin iş başvurusu yaparken kabul ettiği belgelerdir.
AMERICAN COUNCIL ON EXERCISE

American Council on Exercise, merkezi ABD’de olan, mesleki eğitim ve belgelendirme kurumudur.
Bugüne kadar belgelendirdiği 58,000 üzerinde sertifikalı eğitmeni bulunmaktadır. Bilimsel bilgiye dayalı çalışmaları, kamu yararını ön planda tutan girişimleri ve kaliteden ödün vermemesi nedeniyle ACE güvenilen bir kurumdur ve ACE belgeli eğitmenler ABD’de en saygın fitness kulüplerinde iş bulabilmektedirler.ACE, eğitim ve sertifikasyon sağladığı nitelikli eğitmenler aracılığıyla toplumun daha büyük bir kısmında sağlık için egzersiz alışkanlıklarını geliştirmek, toplum sağlığına katkıda bulunmak için, genel sağlık politikaları ile uyumlu sistemler geliştirir ve eğitimler aracılığıyla eğitmenlerine yayar.

ACE Sertifikalarından birine sahip olmak için ACE tarafından uygulanan çoktan seçmeli sınavlarda geçerli puan almak gerekir. Belge aldıktan sonra da eğitmenlerin, ACE tarafından kredilendirilen gelişim seminerleri ve yayınları takip etmek suretiyle bilgilerini güncellemesi gereklidir.Sertifika geçerlilik süreleri iki yıldır. İki yıl içerisinde yaklaşık 20 saat gelişim semineri görmek, ve Temel İlk Yardım Belgesini güncellemek koşulları aranır.

ACE onaylı Personal Trainer olmanın avantajları nedir?


- Kişiye özel egzersiz eğitmenliği konusunda en güncel ve bilimsel bilgilere sahip olduğunuz, ve üyelerinize en kaliteli hizmeti sunmak için gerekli nitelikte olduğunuzu gösterir.
- Türkiye ve dünyada en seçkin fitness kulüplerinde tercih edilmeniz için farkınızı ortaya koyar.
- Uluslararası profesyonel kaynaklara ulaşmak için ayrıcalık sağlar. Tüm ACE Sertikalı eğitmenler aynı zamanda IDEAFit’in profesyonel dergisine abonelik alırlar.
EUROPEAN HEALTH AND FITNESS ASSOCIATION

European Health and Fitness Association (EHFA), Avrupa Birliği’nde Fitness ve Sağlık Sektörü’nü temsil eden tüm kurumları çatısı altında toplayan bir sivil meslek örgütüdür.
Mesleki eğitim konusunda yapmış oldukları çalışmalar sayesinde, Avrupa Birliği’nde fitness sektörüne profesyonel yetiştiren programların uygunluklarını değerlendirme konumundadır. AB uyum süreci içerisinde olan Türkiye için EHFA ile uyum içinde çalışmak, Fitness sektörünün geleceği açısından da önemli olacaktır.

EHFA geçtiğimiz yıllarda, Fitness ve Sağlık Sektöründe çalışacak profesyonellerin, sektörün ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak, hizmet verdiği kitlenin beklentilerini Bu nitelikler AB genelinde üniversiteler, yerel yönetimler ve ilgili tüm kuruluşlara sunulmuştur.EHFA onaylı Sertifika sahibi olmak size ne kazandırır?


- EHFA onaylı sertifikalar AB ülkelerinin tümünde geçerlidir. Belgeniz, sahip olduğunuz beceri ve bilgi düzeyini uluslararası iletişimlerde doğru aktarabilmenizi sağlar.
- European Registry of Exercise Professionals (EREPS)
- Avrupa Egzersiz Profesyonelleri sistemine kayıt olabilirsiniz ve bu da Avrupa’da çalışma lisansı sağlar.
- Avrupa dışında ABD’de ve Kanada’da bulunan birçok fitness kulübü, ve kar-amacı-gütmeyen kurum da EHFA ile işbirliği içinde olduğundan, bu belgelerin oradaki kurumlar ile de geçerliliği vardır.
FITNESS KULÜPLERİ


İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMİ

Bir fitness tesisinin kalitesi, yalnızca sağladığı ekipman ve mekansal özelliklerle değil, onlardan daha çok, eğitmenlerinin hizmet kalitesi ile değerlendirilebilir. Üyelerine değer veren, yalnızca egzersiz değil, hareketli bir yaşam tarzını benimsemeleri için onlara her türlü desteği sağlamayı öncelik olarak gören kulüpler eğitmenlerine düzenli olarak eğitim imkanı sağlarlar.

Eğitmenin en güncel bilimsel antrenman bilgisine sahip olması, üyelerinin ihtiyaçlarını anlayarak, kendine özgü antrenman hedeflerini belirlemesi, ve en etkili ve güvenli antrenmanı yapabilmesi için Dünya Standartlarında eğitim alması gerektiğini bilirler.

Blue Vision Fitness Akademi, ister tüm eğitimlerin programlanması, ister eğitmenlerin birysel gelişimlerini sağlayarak; İnsan Kaynakları'nın Eğitim ihtiyaçlarına uluslararası güvenilirlik ve kalitede cevap vermektedir.

HOSTING

Blue Vision Fitness Akademi, İstanbul dışından gelen eğitim taleplerini değerlendirmek için 2016 yılı itibariyle İzmir ve Ankara'da da verdiği eğitimlerde Hosting Partnerleri, yani mekan ortakları ile çalışacaktır.PİKARE 2015