info@fitnessakademi.com | +90 212 351 36 56
BE ELİT PERSONAL TRAINER
kredi kursları


İyi bir lider olmak, öncelikle konusunda uzman olmayı gerektirir.
Postür Analizi ve Düzeltici Egzersiz Eğitmenliği

Günümüzün yaşam koşulları nedeniyle zamanla oluşan, sakatlanmalar sonrasında ortaya çıkan veya doğuştan gelen yapısal özelliklerden dolayı var olan kas dengesizlikleri, kişilerin duruş bozukluklarını ortaya çıkarmaktadır. Duruş bozuklukları estetik sorun olmaktan öte, zamanla ağrılara neden olabilen, egzersiz programı veya sportif aktiviteler sırasında sakatlanma riskini arttıran, mutlaka dikkate alınması gereken durumlardır.

Postür analizi uygulamak ve düzeltici egzersizler;
 • Günlük yaşam hareketlerinin daha rahatlıkla yapılmasına yardımcı olur,
 • Egzersizlerin daha güvenli ve etkili uygulanabilmesi için öncelikle kas dengesizliklerinin düzeltilmesini sağlar,
 • Fonksiyonel çalışmaların temelini oluşturur;
 • Egzersizin tetikleyebileceği ağrı ve zorlanmaların önüne geçer.


Skolyoz gibi yapısal bozuklukların dışında kalan, fizik/ilaç tedavisi gerektirmeyen ya da tedavisi tamamlanmış ve doktor izni olan kişiler ile yapılabilecek düzeltici egzersizler özel bir uzmanlık gerektirir, Fitness eğitmenleri, diğer tüm spor branşı eğitmenleri, fitness eğitmen adayları ve beden eğitimi öğretmenleri için uygun olarak dizayn edilen bu program temel bilgi ve becerileri kazandıracak şekilde planlanmıştır.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ:

 • İnsan hareket sistemini , genel postür bozukluklarını ve kas dengesizliklerini daha iyi anlayabilecesiniz;
 • Hatalı hareketleri ve postürel bozuklukları analiz edebilecek ve kas dengesizliklerini belirleyebilecek yeterliliğe sahipsınız;
 • Koruyucu ve düzeltici egzersiz planlayabileceksiniz;
 • Kişiye özgü uygun hareket modelleri geliştirerek sakatlıklardan koruyabilecek ve sportif performansın artışına katkı sağlayabilecek yeterliliğe sahip olacaksınız.

BELGELENDİRME:
Eğitim sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.
Eğitimden 1 hafta sonra yapılacak teorik test ve uygulama sınavları düzenlenmektedir. Bu sınavlarda test puanının ağırlığı %60 ve uygulama sınavının ağırlığı %40 olarak toplamda geçer not alarak başarılı olanlara ACE ve Fitness Akademi & ACE onaylı sertifika verilir. Testin tekrar alınması ücrete tabidir.

EĞİTMEN : MUSTAFA SAVAŞAN
Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi bölümü mezunudur. Yüksek Lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Spor ve Sporcu Sağlığı bölününde
tamamlamıştır. 20 yılı aşkın bir süredir fitness sektöründe kişisel eğitmen ve yönetici olarak
çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ihtisas derslerini vermektedir. Türkiye Vücut Geliştirme Ve Fitness Federasyonu eğitim kurulu üyesi ve kurs eğitmenidir. Aynı zamanda Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, ACE Türkiye Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları gibi ACE onaylı kredi kurslarında eğitim vermektedir.

Aktif ve Pasif Eklem Hareket Genişliği ve Kas Kuvvet Değerlendirmeleri

Katılımcılar eğitim programı sonunda, günlük hareketleri ve sportif performans gerektiren hareketleri optimum seviyede gerçekleştirebilmek ve sakatlanma riskini minimum seviyede tutmak için gerekli olan eklem hareket genişliklerini, hareketi gerçekleştiren kasları ( bağlantı noktalarını, görevlerini ve bağlantılı oldukları sinirleri), hareketlerin kısıtlanmasına neden olan herhangi bir nedenin olup olmadığını, eklem hareketinin kısıtlanmasında birinci derecede rol oynayan kısalmış kasların  net olarak belirlenmesi, ayrıca kuvvetli ve zayıf kasların net olarak belirlenmesi ve insan hareket sistemine etkileri öğrenilecek. Öğrenecekleri bilgilerle, statik ve dinamik postür analizinin tamamlayıcısı niteliği taşıyan bu eğitim sonunda,  üyelerin yada sporcuların kas dengesizliklerini net olarak belirleyebilecekler, böylece kişiye özel hazırladıkları programların yüzde yüz amaca uygun olduğundan emin olacaklardır.Eğitim Süresi
 • 2 Gün (15 Saat),

Eğitime Kimler Katılabilir ?
 • Fitness ve pilates eğitmenleri, diğer tüm spor branş eğitmenleri, fitness eğitmen adayları ve beden eğitimi öğretmenleri.

 

 

 

 EĞİTMEN : MUSTAFA SAVAŞAN MSc.
Mustafa Savaşan, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi  bölümü mezunudur. Yüksek Lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Spor ve Sporcu Sağlığı bölününde
tamamlamıştır. 20 yılı aşkın bir süredir  fitness sektöründe kişisel eğitmen ve yönetici olarak
çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness  ihtisas derslerini vermektedir. Türkiye Vücut Geliştirme Ve Fitness Federasyonu eğitim kurulu üyesi ve kurs eğitmenidir. Aynı zamanda Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, ACE Türkiye Personal  Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları gibi ACE onaylı kredi kurslarında eğitim vermektedir.

Bilimsel Kanıtlara Dayalı Kas Hipertrofisi

Kas büyümesi, yani hipertofiye yönelik antrenmanlar bedenin kompozisyonunu değiştirerek kas oranını attıran egzersi programlarını ve beslenmeyi kapsar. 10 saatlik bu uygulamalı workshop çalışmasında, kas büyümesi için en etkili antrenman teknikleri, periyodizasyon, ve beslenme önerileri öğretilmektedir. KİMLER KATILABİLİR? Personal Trainerlar, fitness eğitmenleri, beden eğitimi öğretmenleri, spor antrenörleri ve koçlar, amatör vücut geliştirme sporcuları, ve fitness yapan kişiler bu eğitimden yararlanabilirler.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?
 • Hipertrofi çeşitlerini, uydu hücrelerin, cytokinlerin ve hormonların kas büyümesindeki görevlerini tanımlayabilecek teorik bilgiye sahip olacak,
 • Kas hipertrofisine yol açacak egzersizleri ve antrenman değişkenlerini anlatabilecek,
 • Azalan setler, superset, zorlamalı tekrar, ve eksantrik antrenman gibi farklı tekniklerin kişinin hedeflerine göre uygunluğunu ayırdedebilecek,
 • - Kas büyümesi antrenmanında beslenmenin önemini açıklayabilecek ve egzersiz öncesi ve sonrası için genel beslenme önerileri ile beslenme katkılarına ilişkin genel önerileri bileceklerdir.

KURS KONULARI;
 • Hipertrofi ile ilgili bilimsel gerçekler.
 • Hipertrofi uygulama yöntemleri
 • En etkili hipertrofi yöntemleri
 • Hipertrofiyi devam ettirebilmek için uygun periyodizasyon
 • Hipertrofiye Özel Beslenme Ve Besin Takviyelerinin Uygun Kullanımı

EĞİTMEN : MUSTAFA SAVAŞAN
Egzersiz Bilimleri Uzmanı
Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi

KATILIMCI YORUMLARI


Aykut Gümüş
Fitness Akademi kaliteli eğitimcileri ve iyi bir organizasyon yapısıyla eğitim işini ne kadar ciddi ve profesyonel yapılması gerektiğini gösteriyor. Eğitim yapılan yerlerin lokasyonu ve seçilen hocaların eğitim arzusu beni çok mutlu etti. Uzun yıllardır yaptığım Fitness Eğitmenlik pozisyonumu " Fitness Akademi" sayesinde uluslararası platforma taşıdım.

Başta Nauman Hoca, değerli eğitimci hocalarımıza ve organizasyonda ilgilenen tüm çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.PİKARE 2015