info@fitnessakademi.com | +90 212 351 36 56
Temel Bilimler Eğitimi


İster kişiye özel personal training çalışmaları olsun,ister kuvvet , beden , hepsinin temelinde mutlaka bu temel bilimler konusunda eğtilmiş olmak gerekmektedir.
TEMEL BİLİMLER EĞİTİMİ

Gelişen ve büyüyen, sağlıklı yaşam ve Fitness sektöründe birçok insan, en iyi eğitimi alıp sektöre kendini kabul ettirmek için farklı eğitim kurumlarından kısa vadeli eğitimler almaktadır. Bu eğitimlerin sonucunda sektörde yer almaları bu kişiler için gittikçe zorlaşmıştır.

Sektör geliştikçe  birçok  antrenman ve konsept eğitimler ortaya çıkmıştır.  Örneğin; Bosu, Body Bar, Spinning, Zumba ve özellikle Pilates vb. gibi.. Bu konsept eğitimelere bakıldığı zaman, o konsepti ya da ekipmanı ve aksesuarı nasıl kullanacağınızı ve öğretebileceğinize odaklanılmıştır.

Bu aşamada Fitness Akademi olarak, Bu tarz eğitimleri almış tüm herkese “Temel Bilimler” adı altında, spor ve egzersiz biliminin temel yapı taşlarından oluşan farklı bir eğitim  hazırladık. Bu eğitimi offline, online ve yerinde eğitim şeklinde alabileceksiniz .

Amacımız aldığınız bu konsept eğitimleri ezber bilgi yerine, nasıl, neden ve  niçin öğrendiğinizi anlamanızı sağlamaktır. Unutulmamalıdır ki temel yapı taşları sağlam olmayan bir eğitmen ne kadar kendisini geliştirirse geliştirsin geleceği nokta hep kısıtlı olacaktır.


İster kişiye özel personal training çalışmaları olsun,ister kuvvet ,beden–zihin ,dans Fitness,kardiovasküler Fitness veya ekipmana bağlı dersler olsun ,hepsinin temelinde mutlaka bu temel bilimler konusunda eğtilmiş olmak gerekmektedir.

Temel bilimler eğitiminin içeriği:
Anatomi(2 gün),
Beslenme(1 gün)
Biyomekanik ve Uygulamalı Kinesiyoloji (1,5 gün),
Egzersiz Fizyolojisi(1 Gün),
Kas İskelet Yaralanmaları (1/2 gün).

  OFFLINE ONLINE YERİNDE EĞİTİM
TEMEL BİLİMLER EĞİTİMİ 400 TL + KDV 600 TL + KDV 750 TL + KDV